Newsy

Świąteczne Pomaganie w Północnej

Podczas przygotowywania świątecznych przysmaków, pogoni za ostatnimi prezentami i pakowania świątecznych pakunków nie zapominajmy o jeszcze jednym słowie na „p” – o pomaganiu. Okres przedświąteczny w Północnej to czas pomagania potrzebującym, a zatem ruszają świąteczne zbiórki.

By te święta wyjątkowe były dla każdego, trzeba tylko odrobinę otwartości i dobrej woli. Dla niektórych nawet mały podarek ma ogromne znaczenie. Wypełnijmy te święta ciepłem i dobrocią.

W Północnej znajdziecie wyznaczone punkty i/lub wolontariuszy z określonych organizacji charytatywnych. Sprawdźcie poniżej, jakie zbiórki będą przeprowadzane w najbliższym okresie:

Zbiórki w Północnej

Świąteczna Zbiórka Żywności – Banki Żywności

W terminie od 24 do 25 listopada trwa zbiórka produktów spożywczych, które zostaną przekazane osobom potrzebującym: seniorom, bezdomnym, chorym i z niepełnosprawnościami, wielodzietnym rodzinom oraz niedożywionym dzieciom. Produkty można umieszczać w koszach oznaczonych logo akcji. Szczególnie potrzebne są produkty o długim terminie przydatności, jak olej, mąka, cukier, makaron, ryż, konserwy czy słodycze.

Zbiórka zarejestrowana: 2023/3919/OR

Wigilijna Pomoc Sąsiedzka

Stowarzyszenie Razem dla Białołęki organizuje Wigilijną Pomoc Sąsiedzką. Dary dla potrzebujących (artykuły spożywcze, środki higieniczne dla dzieci, słodycze) można przekazywać w dniach od 30 listopada do 2 grudnia.

Zbiórka zarejestrowana: Wkrótce

Paczka dla Dzieciaczka

To zbiórka, która już po raz kolejny zagości w Północnej. Jej celem jest przygotowanie upominków dla dzieci będących pod opieką dwóch warszawskich hospicjów: Domowego z siedzibą przy ul. Tykocińskiej oraz Hospicjum dla dzieci przy ul. Agatowej. Zbierane będą dary rzeczowe, m.in. zabawki, książki i gry oraz artykuły kosmetyczne, a także słodycze i produkty spożywcze o dłuższym terminie przydatności do spożycia. Zbiórka trwa od 8 do 17 grudnia.

Zbiórka zarejestrowana: 2023/4539/KS

Wszystkie zbiórki zlokalizowane są na poziomie -2 przy markecie Carrefour.

Gorąco zachęcamy do udziału w zbiórkach i dzielenia się dobrem z innymi. Atmosferę świąt tworzą nie tylko choinka, Mikołaj i prezenty, ale przede wszystkim inni ludzie.

Zobacz także