Події

-

Klasyki motoryzacji w Północnej

Nie tylko osiągi, ale przede wszystkim dizajn i radość z jazdy sprawiają, że te samochody stały się obiektami pożądania kolekcjonerów i zaskarbiły sobie uczucia fanów na całym świecie. To modele kultowe, które rozbudzają wyobraźnię do dzisiaj. Carmaniaków i każdego, kto chce zrozumieć fascynację oldtimerami zapraszamy na wystawę do Północnej.  

W obecnych czasach 52 konie mechaniczne, w dodatku w samochodzie dostawczym, na nikim nie robią wrażenia, a co najwyżej przyprawiają o pobłażliwy uśmiech na twarzy. W latach 60. 52 KM sprawdzały się świetnie, na co dzień i do zadań specjalnych. Choć nazwa „Volkswagen T1” brzmi dość enigmatycznie, to już pękata sylwetka samochodu jest znana każdemu i to między innymi ją właśnie można podziwiać w Północnej od 1 grudnia.

Z szos do Północnej

Na pasażu Północnej zagości również Datsun 280ZX z nowatorską jak na tamte czasy bryłą, ale też oszczędny w wygody, choć dający dużo radości z jazdy kultowy Fiat 500 z 1967 roku. To kawał historii motoryzacji, całkowicie różnej od rozpychających się współcześnie na rynku elektryków. Każdy z modeli to inne rozwiązania techniczne, inne emocje kryjące się w dizajnie bryły karoserii i inne wrażenia z jazdy.

Przyjdźcie do Północnej i poznajcie jedne z najciekawszych modeli klasyki motoryzacji drugiej połowy XX wieku.

W Północnej zobaczycie samochody:

Volkswagen T1 Westfalia SO42 (1966)

BMW M3 E30 (1987)

Mercedes-Benz 560SL R107 (1987)

BMW 633 CSi (1979)

Datsun 280ZX 2+2 (1983)

Fiat 500 (1967)

 

Wystawę znajdziecie na parterze w okolicach wejścia do Północnej od ul. Światowida. Wystawa potrwa do końca marca 2024 roku.

 

Organizatorem wystawy jest Stacja Klasyki www.stacjaklasyki.pl.

 

Zapraszamy!

Підпишіться на нашу розсилку

Дізнайтеся про найважливіші події, останні акції та спеціальні акції.

Дивіться також: