Wydarzenia

-

Klasyki motoryzacji w Północnej

Nie tylko osiągi, ale przede wszystkim dizajn i radość z jazdy sprawiają, że te samochody stały się obiektami pożądania kolekcjonerów i zaskarbiły sobie uczucia fanów na całym świecie. To modele kultowe, które rozbudzają wyobraźnię do dzisiaj. Carmaniaków i każdego, kto chce zrozumieć fascynację oldtimerami zapraszamy na wystawę do Północnej.  

W obecnych czasach 52 konie mechaniczne, w dodatku w samochodzie dostawczym, na nikim nie robią wrażenia, a co najwyżej przyprawiają o pobłażliwy uśmiech na twarzy. W latach 60. 52 KM sprawdzały się świetnie, na co dzień i do zadań specjalnych. Choć nazwa „Volkswagen T1” brzmi dość enigmatycznie, to już pękata sylwetka samochodu jest znana każdemu i to między innymi ją właśnie można podziwiać w Północnej od 1 grudnia.

Z szos do Północnej

Na pasażu Północnej zagości również Datsun 280ZX z nowatorską jak na tamte czasy bryłą, ale też oszczędny w wygody, choć dający dużo radości z jazdy kultowy Fiat 500 z 1967 roku. To kawał historii motoryzacji, całkowicie różnej od rozpychających się współcześnie na rynku elektryków. Każdy z modeli to inne rozwiązania techniczne, inne emocje kryjące się w dizajnie bryły karoserii i inne wrażenia z jazdy.

Przyjdźcie do Północnej i poznajcie jedne z najciekawszych modeli klasyki motoryzacji drugiej połowy XX wieku.

W Północnej zobaczycie samochody:

Volkswagen T1 Westfalia SO42 (1966)

BMW M3 E30 (1987)

Mercedes-Benz 560SL R107 (1987)

BMW 633 CSi (1979)

Datsun 280ZX 2+2 (1983)

Fiat 500 (1967)

 

Wystawę znajdziecie na parterze w okolicach wejścia do Północnej od ul. Światowida. Wystawa potrwa do końca marca 2024 roku.

 

Organizatorem wystawy jest Stacja Klasyki www.stacjaklasyki.pl.

 

Zapraszamy!

Zapisz się do newslettera

Dowiedz się o najważniejszych wydarzeniach, najnowszych promocjach i akcjach specjalnych

Zobacz także