Wydarzenia

Krwiobus

Życie w każdej kropli

Mówi się, że nie ma ludzi niezastąpionych, ale jeśli oddajesz krew – jesteś właśnie taką osobą!

Bo krew to lek, którego nie da się zastąpić niczym. Niezbędny i ratujący życie w przypadku urazów i rozległych operacji, a także w przebiegu niektórych chorób.

W Północnej zależy nam na tym, żeby tworzyć wokół galerii wspierającą się nawzajem społeczność. Zachęcamy Was do dbania o zdrowie swoje i innych, a można to zrobić właśnie poprzez oddanie krwi!

Dlatego w sobotę, 3 grudnia 2022 po raz kolejny w pobliżu wejścia głównego do Galerii Północnej od strony ul. Trakt Nadwiślański stanie specjalny krwiobus, w którym możecie podzielić się tym cennym płynem pod opieką profesjonalistów, w bezpieczny i komfortowy sposób.

Akcja prowadzona jest przez organizacje, których misją jest pomaganie innym: Białołęcki Klub Honorowych Dawców Krwi Biało-Krewka oraz Polski Czerwony Krzyż. Nad przebiegiem akcji czuwa również Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.

Jak można się zarejestrować, żeby wziąć udział w akcji? W dniu wydarzenia – od godziny 10:00 do wyczerpania dostępnej puli numerków.  Punkt poboru krwi czynny będzie do 15.00.

Kolejne akcje zaplanowane są w każdą pierwszą sobotę miesiąca. W 2023 roku zapraszamy krwiodawców: 7.01, 4.02, 4.03, 1.04, 6.05, 3.06, 1.07, 5.08, 2.09, 7.10, 4.11, 2.12.

Tym razem do honorowej akcji w Galerii Północnej dołączy także fundacja DKMS, której misją jest znalezienie dawcy dla każdego pacjenta na świecie, potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych. Na stoisku zlokalizowanym na parterze Galerii Północnejwolontariusze z Klubu HDK PCK Biało-Krewka będą udzielali informacji dotyczących procedury rejestracji w banku dawców szpiku. Po wypełnieniu specjalnego formularza każdy ma szansę dołączyć do projektu, dokonać rejestracji i zostawić próbkę swojego DNA. Procedura jest szybka i prosta, a decyzja może się przyczynić do uratowania czyjegoś życia.

  • Dlaczego warto oddać krew?

Dbasz o swoje zdrowie!

Dzięki udziałowi w akcji, otrzymasz wyniki laboratoryjnych badań krwi, które dla krwiodawców są przeprowadzane całkowicie bezpłatnie.

Badanie krwi to coś, o czym często zapominamy, z powodu braku czasu i nadmiaru obowiązków. Pozwala ono na wstępną ocenę stanu zdrowia, a jeśli wyniki wzbudzą w Tobie jakiekolwiek wątpliwości, koniecznie skonsultuj je z lekarzem.

Dbasz o zdrowie innych!

Dzielisz się bezcennym, wyjątkowym płynem, który może ocalić czyjeś życie.

Pokazujesz też, że czujesz się częścią wspólnoty, która troszczy się o innych jej członków i dajesz doskonały przykład innym.

Kto może być krwiodawcą?

Wystarczy, że jesteś osobą, która:

- jest w wieku od 18 do 60 lat

- waży minimum 50 kg

- cieszy się dobrym zdrowiem

- posiada przy sobie dowód tożsamości (dowód osobisty lub paszport)

Jak się przygotować do oddania krwi?

W przeddzień wizyty w lrwiobusie należy bezwzględnie zrezygnować ze spożywania alkoholu i palenia papierosów. Pełną listę przeciwwskazań do oddania krwi znajdziesz TUTAJ>>

W dzień samej akcji warto zadbać o lekkie, zdrowe śniadanie i dobre nawodnienie organizmu, więc zamiast kawy dobrze jest tego dnia wybrać sporą ilość wody lub soku oraz unikać zbędnego wysiłku fizycznego.

Z powodu epidemii koniecznie pamiętaj też o nałożeniu maseczki oraz uzbrojeniu się w odrobinę cierpliwości, ponieważ ze względu na obowiązujące obostrzenia w krwiobusie mogą znajdować się w tym samym czasie tylko 2 osoby.

Gorąco zachęcamy do udziału w wydarzeniu i mamy nadzieję, że pomaganie wejdzie Wam w krew!

Zapisz się do newslettera

Dowiedz się o najważniejszych wydarzeniach, najnowszych promocjach i akcjach specjalnych

Zobacz także