Wydarzenia

-

WWF i GTC współpracują na rzecz gatunków wymagających ochrony

TYGRYS AZJATYCKI

GTC – deweloper, inwestor oraz właściciel Galerii Północnej – od wielu lat realizuje działania zgodnie z polityką zrównoważonego rozwoju. W 2022 GTC podjęło współpracę z uznaną fundacją działającą na rzecz ochrony środowiska – WWF Polska, aby świadomie i kompleksowo włączać idee ochrony środowiska naturalnego w działania firmy na rynku nieruchomości.

Współpraca GTC oraz WWF Polska opiera się głównie na wspieraniu ochrony dwóch gatunków zwierząt: niedźwiedzi brunatnych w Polsce oraz tygrysów azjatyckich w Malezji i w Mjanmie.

W ramach wspólnych działań w przestrzeni Galerii Północnej dostępna jest wystawa prezentująca fakty na temat tygrysów azjatyckich wpisanych do czerwonej księgi zagrożonych gatunków Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody (IUCN) ze statusem zagrożony wyginięciem (EN). Gatunek ten wymaga działań ochronnych by przetrwać mimo presji powodowanych przez człowieka.

Zapraszamy do odwiedzin Galerii Północnej i zapoznania się z informacjami o tygrysach oraz do wspierania działań WWF w Polsce i na świecie. Razem działajmy w trosce o środowisko naturalne, którego sami jesteśmy częścią.  

Zapisz się do newslettera

Dowiedz się o najważniejszych wydarzeniach, najnowszych promocjach i akcjach specjalnych

Zobacz także