Події

-

Machiny Leonarda w Północnej

Choć Leonardo da Vinci żył i projektował ponad 500 lat temu, to jego maszyny także dziś wywołują niesamowite emocje, ciekawość i zdumienie. Już od 1 czerwca będziecie mogli je zobaczyć z bliska w Północnej, a nawet dotknąć czy wprawić w ruch. To jednak dopiero początek atrakcji.

Człowiek renesansu

Gdy je zobaczycie na własne oczy, nie będziecie mogli wyjść z podziwu, że całe wieki temu ktoś wpadł na tak nowatorskie pomysły. Legendarne maszyny i wynalazki Leonarda da Vinci wprawiają w osłupienie nieskrępowaną innowacyjnością, która daleko wyprzedzała swoje czasy. Mało tego: wiele z nich dało początek mechanizmom wykorzystywanym współcześnie.

Helikopter, rower, spadochron, a nawet… maszyna wojenna. To tylko niektóre z modeli do zobaczenia w Północnej.

Na wystawie zaprezentujemy kilkadziesiąt modeli wykonanych z drewna i to bez użycia nawet jednego gwoździa; dokładnie tak, jak opisał to mistrz w notatkach. Część z nich jest interaktywna i w pełni mechaniczna, a więc będziecie mogli zrozumieć zasady ich działania, by potem westchnąć z zachwytu. W osłupienie wprawią Was też modele naturalnej wielkości, odwzorowane w skali 1:1. Obok nich nikt nie przejdzie obojętnie, a to nie wszystko!

Przyjdź, dotknij i zafascynuj się!

Leonardo jako człowiek renesansu nie ograniczał się tylko do jednej dziedziny, a zgłębiał ich wiele – jednocześnie. Badał anatomię, pisał, malował, projektował, rzeźbił i tworzył muzykę. Naszej wystawie będzie więc też towarzyszyła prezentacja wiernych replik jego obrazów i rysunków. Jeśli znacie ze słyszenia Damę z gronostajem, Monę Lisę i Ostatnią wieczerzę, to teraz koniecznie zobaczcie je z bliska!

Wystawa to świetny pomysł na spędzenie wolnych chwil w rodzinnym gronie. Nie zabraknie pomysłów, inspiracji, ale też okazji, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z uśmiechem. Czekają na Was: mikromuzeum z pracami Leonarda, w którym odwiedzającym będzie Wasza… głowa, albo do zdjęcia zapozuje zaczepna Mona Lisa wychodząca z obrazu.

Wystawa maszyn Leonarda da Vinci w Północnej potrwa od 1 czerwca do 30 lipca. Odwiedziny 7 dni w tygodniu (również niedziele niehandlowe) od 12.00 do 20.00.

miejsce: 1. piętro, obok sklepu Intersport

wejścia biletowane:

  • bilet normalny: 13 zł
  • bilet ulgowy: 10 zł
  • bilet grupowy: 7 zł (opiekun bezpłatnie)
  • bezpłatne wejście dla dzieci do 100 cm wzrostu oraz osób powyżej 75 roku życia.

Zakup biletów na miejscu. Bilety są ważne są w dniu zakupu.

Zapisy dla grup zorganizowanych przyjmowane są telefonicznie pod numerem +48 531 788 587 (opłata za połącznie zgodnie z taryfą operatora) lub u obsługi Wystawy.

Regulamin wystawy znajdziecie TUTAJ>>

Zapraszamy!

Підпишіться на нашу розсилку

Дізнайтеся про найважливіші події, останні акції та спеціальні акції.

Дивіться також: