Galeria Północna

zdjęcie galerii północnej

Galeria Północna to pierwsze wielkopowierzchniowe centrum handlowe czwartej generacji w północnej części Warszawy i jedna z najnowocześniejszych galerii handlowych w stolicy.

Galeria wielu możliwości

Północna została oddana do użytku we wrześniu 2017 roku. Na powierzchni 64 000 m2 znajduje się ponad 200 sklepów, butików i punktów usługowych, dobranych pod kątem potrzeb konsumentów. Są tu znane rodzime i światowe marki, m.in. RTV Euro AGD, Tatuum, Sephora, H&M, HalfPrice, X-kom, RESERVED, Sinsay, Tk Maxx czy Smyk. Oprócz sklepów, goście centrum mają duży wybór restauracji i kawiarni. Wśród nich są obowiązkowe brandy, takie jak Mc Donald’s, Starbucks, Green Caffe Nero, Pizza Hut. Większość znajduje się na drugim piętrze w strefie food court, z bezpośrednim wyjściem na ogród. Pozostałe, na przykład Cukiernia Sowa, Shizen Sushi czy Grycan, są strategicznie rozmieszczone w różnych lokalizacjach, by łącznie stworzyć ofertę ponad 20 punktów gastronomicznych. Galeria Północna to idealne miejsce do spędzania czasu wolnego i rozwijania swoich pasji. Do dyspozycji klientów jest 11-salowe kino Cinema City, dzieci mogą poszaleć w Sali Zabaw Fikołki lub doskonalić swoje taneczne umiejętności w szkole tańca Egurrola Dance Studio a dorośli zadbać o formę i zdrowie w klubie fitness Zdrofit.

Jedyny taki ogród

Jedną z największych atrakcji jest ogród na dachu o powierzchni aż 5 000 m2, umożliwiający aktywny wypoczynek wśród zieleni. Zaaranżowano w nim strefę food court, plac zabaw, rzeźby przestrzenne, koło wodne, największy w Polsce wielkoformatowy mural prezentujący atlas świata, dedykowany dzieciom a także mural 3D z wodospadem. Całość upiększają różne gatunki traw i roślin oraz elementy małej architektury. W chwili otwarcia galerii, ogród na dachu był pierwszą taką inwestycją w obiekcie komercyjnym w Polsce. Natomiast tężnia solankowa jest jedyną na świecie tężnią na dachu! Lokalizacja tężni umożliwia komfortowe i oddalone od gwaru korzystanie ze zdrowotnych inhalacji.

Rower, samochód, czyli komunikacja z miastem

Komfort gości to priorytet Północnej, dlatego zmotoryzowani mają do dyspozycji aż 2 000 miejsc na parkingu wielopoziomowym w budynku oraz parkingu zewnętrznym. A rowerzyści – ponad 200 miejsc parkingowych przy stojakach zlokalizowanych w dogodnych miejscach a także stacje naprawcze dla jednośladów. Galeria Północna zasłynęła jako pierwsze centrum handlowe w Polsce, które uruchomiło sezonową, bezpłatną wypożyczalnię rowerów cargo. Klienci mogą przewieźć duże zakupy lub zabrać dzieci na przejażdżkę. To ekologiczna alternatywa dla taksówek i prywatnych samochodów. Projekt jest realizowany dzięki współpracy z Pełnomocnikiem Prezydenta m.st. Warszawy ds. Komunikacji rowerowej.

Fontanna jako nieodzowny element architektury

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów infrastruktury galerii jest fontanna multimedialna przy wejściu głównym od ul. Światowida. Dzięki specjalnym reflektorom woda mieni się w odcieniach 16 milionów kolorów. A pokazy światła i dźwięku cieszą zmysły gości w każdy letni wieczór.

Galeria Północna a kontakt ze sztuką

Niezwykłą atrakcją Północnej jest również rzeźba „Wir”, autorstwa słynnego polskiego projektanta i architekta – Oskara Zięty. Instalacja składa się 20-metrowych, przenikających się form, pnących się przez wszystkie kondygnacje galerii. To największa konstrukcja artystyczna ze stali nierdzewnej w Polsce!

Wydarzenia i eventy jako część DNA Galerii Północnej

Galeria Północna, od samego otwarcia, słynie z organizacji niezwykłych, cieszących się wielką popularnością eventów, regularnie organizowanych wystaw, rodzinnych pikników, wydarzeń modowych i pro sprzedażowych oraz wspierających ważne inicjatywy społeczne. To tutaj, po raz pierwszy w historii centrów handlowych, odwiedzający mogli zobaczyć niezwykłe owady w motylarni i bezkręgowe giganty.

Inicjatywy PRO ECO

Intencją Galerii Północnej jest działanie w zgodzie z naturą. To pierwszy obiekt w stolicy zaprojektowany z tak dużą troską o środowisko. Podczas budowy centrum wykorzystywane były materiały pochodzące częściowo z recyklingu oraz drewno z świadectwem FSC. Dach został wykonany ze specjalnego tworzywa, ograniczającego stratę ciepła, a jednocześnie przeciwdziałającego przegrzewaniu się budynku. Z kolei do podlewania roślin wykorzystywana jest magazynowana woda opadowa. Galeria posiada certyfikat LEED przyznawany budynkom, które pozwalają na oszczędność zasobów i mają pozytywny wpływ na zdrowie mieszkańców.

 

Białołęka, w której znajduje się Galeria Północna, jest doskonale skomunikowana z innymi rejonami miasta. Dzięki mostowi Marii Curie-Skłodowskiej i rozwijającej się sieci transportu miejskiego, dojazd do centrum Warszawy jest wyjątkowo szybki i wygodny. Obecnie jest tu 9 linii autobusowych i 2 tramwajowe. Oraz 2 stacje Veturilo, w których można wypożyczyć rowery miejskie. W najbliższych planach władz stolicy są min.: nowy odcinek trasy tramwajowej na Białołęce, rozbudowa dróg rowerowych oraz kolejne stacje wypożyczalni rowerów miejskich.

Bogata i różnorodna oferta Galerii Północnej oraz świetne możliwości dojazdu sprawiają, że jest ona wybierana przez mieszkańców Warszawy i pobliskich powiatów. To już nie tylko nowoczesne centrum handlowe, ale również organizator znaczących wydarzeń, atrakcyjne miejsce spotkań, oferujące bogaty wybór restauracji i kawiarni oraz aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.