Komunikaty prasowe

Galeria sztuki najemcą Galerii Północnej

Galeria Północna przyciąga nie tylko popularne marki modowe i lifestylowe. Także świat sztuki interesuje się najmem w obiekcie. W centrum handlowym zadebiutowała niedawno prawdziwa galeria – Jarocki Art. Artyści wynajęli tam lokal mający 67 m kw.
– To pierwszy przypadek w Galerii Północnej, kiedy najemcą zostaje galeria sztuki, w dodatku prezentująca prace jednej artystycznej rodziny. To najlepiej pokazuje, jak wielofunkcyjnym jesteśmy dziś obiektem i jak daleko możemy wykraczać poza tradycyjne ramy najmu – mówi Katarzyna Żuchowska, Leasing Manager w GTC SA.
 
– Powstanie galerii w ciekawy sposób dopełnia nasz tenant-mix, tworzy także w Północnej unikalne miejsce, które tętni życiem kulturalnym, przyciąga wielbicieli np. malarstwa, ale także promuje twórczość, zachęca do nabycia prezentowanych prac i wspiera życie artystyczne – dodaje.
 
W nowo powstałej przestrzeni odwiedzający Północną znajdą kilkadziesiąt prac aż 4 artystów z rodziny Jarockich – Krzysztofa, Jędrzeja, Wojciecha i Zbigniewa. W ofercie galerii pojawiają się natomiast m.in. obrazy olejne, rysunki, rzeźby i prace powstałe w technice cyfrowej. Galeria urządza też pokazy malowania na żywo.
 
– To przestrzeń i oferta, która mocno wyróżnia się na tle całego miksu Galerii Północnej. Pokazuje jednak naszą leasingową elastyczność i otwartość, zwłaszcza na ciekawe, w pełni autorskie koncepty, które zaskakują klienta i wyróżniają nasz obiekt na warszawskim rynku – mówi Katarzyna Żuchowska.
 
– Jarocki-Art jest tego najlepszym przykładem. To miejsce, które służy nie tylko do pokazywania prac artystów, jest także przestrzenią zakupową, w której można zapoznać się z ofertą rodziny Jarockich, nabyć oryginalny prezent dla bliskich czy kupić od artystów obraz do swojej własnej, domowej kolekcji – dodaje.
 
Tym bardziej, że prace twórców skupionych wokół Jarocki-Art są cenione na rynku w kraju i zagranicą. Wojciech Jarocki, którego ulubionym tworzywem jest drewno, to absolwent studiów na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zbigniew Jarocki to także absolwent Wydziału Rzeźby na warszawskiej ASP, na co dzień tworzący w brązie.
 
Krzysztof Jarocki z kolei od ponad 30 lat zajmuje się malarstwem, rysunkiem i rzeźbą, a głównym motywem jego twórczości są konie. Najmłodszy z tej grupy – Jędrzej, ukończył Polsko-Japońską Akademię Technik Komputerowych w Warszawie na wydziale animacji. Obecnie studiuje malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Udostępnij

Kontakt
dla prasy

Tomasz Pietrzak

Head of Retail & Property PR Projects
Guarana Public Relations

509 106 256 gp@guaranapr.pl Background

O Galerii Północnej

Galeria Północna to nowoczesna, rodzinna galeria handlowa w północnej części Warszawy, pierwsza czwartej generacji w tej części miasta. Mający 64,8 tys. m kw. obiekt stworzony został z myślą o osobach uwielbiających zakupy, ale także aktywną formę spędzania czasu wolnego. Na ofertę galerii, obejmującą aż 15 segmentów, składa się dziś niemal 200 najemców. Tenant-mix Północnej wypełniają tak znane marki jak m.in.: H&M, Reserved, Sinsay, Mango, Guess, Kappahl, TK Maxx, HalfPrice, Tatuum, New Yorker, Vistula, CCC, Deichmann, MODIVO x eobuwie.pl, 4F, Puma, New Balance, Intersport, Martes Sport, Wittchen, Tous, W.KRUK, Apart, Yes, Douglas, Rossmann, Sephora, Inglot, Empik, RTV Euro AGD, iSpot, Media Expert, Sony Center, Duka, home&you i Homla. Operatorem spożywczym galerii jest natomiast Carrefour. W centrum mieści się także fitness klub Zdrofit, 11-salowe kino Cinema City, a także 22 lokale gastronomiczne, które można znaleźć przy komfortowej strefie food court, w strefach relaksu na dachu, ale także przy alejach handlowych.  Galeria Północna to centrum handlowe w stolicy posiadające największy  ogród na dachu, w którym można znaleźć m.in. unikalną w skali światowej tężnię solankową, ogromne murale, w tym 3D i place zabaw dla dzieci. W obiekcie można podziwiać także światowej klasy sztukę -  w centralnym punkcie galerii wznosi się najwyższa w Polsce, 22-metrowa rzeźba ze stali nierdzewnej „Wir” autorstwa Oskara Zięty. To także pierwszy obiekt w Warszawie zaprojektowany z tak dużą troską o środowisko, co potwierdza certyfikat LEED (Leadership in Energy & Environmental Design).

O GTC

Grupa GTC jest wiodącym inwestorem i deweloperem działającym na rynku nieruchomości, koncentrującym się na Polsce i stolicach krajów Europy Środkowo-Wschodniej. W ciągu prawie 30 lat działalności, GTC wybudował w Europie Środkowo-Wschodniej 78 nowoczesnych obiektów biurowych i handlowych o wysokim standardzie, o łącznej powierzchni 1,4 mln m kw. Obecnie GTC aktywnie zarządza portfelem nieruchomości komercyjnych, na który składa się 43 budynków komercyjnych oferujących ok. 754 tys. m kw. powierzchni biurowej i handlowej do wynajęcia w Polsce, Węgrzech, Bukareszcie, Belgradzie, Zagrzebiu i Sofii. Ponadto Grupa realizuje 440 tys. m kw. powierzchni komercyjnej w stolicach Europy Środkowo Wschodniej, z których ponad 33 tys. m kw. są w trakcie budowy. Akcje GTC S.A. notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz na Giełdzie Papierów Wartościowych w Johannesburgu.