Komunikaty prasowe

Szykują się 3 miesiące z kulturą na dachu Galerii Północnej

Na trzy miesiące zielone ogrody na dachu Galerii Północnej zamienią się w przestrzeń pełną kultury. Wystartował w nim cykl koncertów, lekcji jogi i spotkań z literaturą, który wypełni czerwiec, lipiec i sierpień.

Kilkadziesiąt koncertów m.in. muzyki filmowej i jazzowej, ale też słynnych coverów, do tego zajęcia z jogi na trawie oraz wspólne czytanie bajek i literatury młodzieżowej. Odwiedzając w czerwcu, lipcu i sierpniu ogrody na dachu Północnej, będzie można być bliżej kultury.  Wszystko za sprawą całej serii wydarzeń, które tam zaplanowano.

Wśród nich pojawią się koncerty instrumentalne, które przez cały czerwiec, odbywać będą się co tydzień od środy do soboty w godzinach od 17.00 do 18.00 oraz od 19.00 do 20.00. Najbliższe zaplanowano na 7-10 czerwca, 21-24 czerwca oraz 28 czerwca – 1 lipca. Muzyka zabrzmi w ogrodach też w lipcu i sierpniu, zapowiadają organizatorzy.

– Tegoroczny sezon koncertowy na dachu jest niezwykle intensywny. Praktycznie codziennie będzie można wpaść do ogrodów i posłuchać świetnej muzyki, a przy tym zrelaksować się pośród przyrody. W tym roku stawiamy na różne motywy muzyczne w wersji instrumentalnej – zapowiada Barbara Andrzejewska, marketing manager Galerii Północnej w Warszawie.

- Chcemy, aby muzyka towarzyszyła relaksowi i wypoczynkowi w ogrodach oraz była tłem do spotkań pod chmurką i pośród zieleni. Stąd w programie aranżacje jazzowe, popowe, rockowe czy filmowe przygotowane na pianino, klarnet czy gitarę akustyczną – dodaje.  Ale nie samą muzyką żyć będą zielone ogrody na dachu, atrakcji jest więcej.

Północna przygotowała także zajęcia z jogi, które organizowane są  przez cały czerwiec w każdą sobotę w godzinach od 10.30 do 11.30 oraz od 12.00 do 13.00 . Pod okiem instruktora będzie można nauczyć się różnych asan, czyli pozycji, a także ćwiczeń oddechowych. Lekcje, odbywające się pod gołym niebem i na trawie, są otwarte dla każdego. Wstęp jest bezpłatny.

Na najbliższe zajęcia zaplanowane są na: 10 i 11 czerwca, 17 i 18 czerwca oraz 24 i 25 czerwca.

– To zajęcia zarówno dla osób, które już praktykują jogę i szukają w Warszawie przestrzeni do ćwiczeń i relaksu pośród przyrody, jak również dla tych wszystkich, którzy dopiero rozpoczynają przygodę. Dzięki całemu cyklowi zajęć będzie można poznać jej tajniki i co najważniejsze odprężyć się, zadbać o swoje ciało i dobrostan– mówi Barbara Andrzejewska.

Coś dla siebie w najbliższych miesiącach w ogrodach Północnej znajdą także fani literatury. Każdego tygodnia od poniedziałku do piątku, w godzinach od 14.00 do 16.00, będzie można tu posłuchać czytanych przez lektora popularnych książek dla dzieci i młodzieży.

Jak zapowiadają organizatorzy, w czerwcu czytana będzie znana seria książek „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” autorstwa Martina Widmarka i Heleny Willis. Z kolei w następnych miesiącach tytuły wybrane zostaną  w głosowaniu na profilu Północnej na Facebooku.

Udostępnij

Kontakt
dla prasy

Tomasz Pietrzak

Head of Retail & Property PR Projects
Guarana Public Relations

509 106 256 gp@guaranapr.pl Background

O Galerii Północnej

Galeria Północna to nowoczesna, rodzinna galeria handlowa w północnej części Warszawy, pierwsza czwartej generacji w tej części miasta. Mający 64,8 tys. m kw. obiekt stworzony został z myślą o osobach uwielbiających zakupy, ale także aktywną formę spędzania czasu wolnego. Na ofertę galerii, obejmującą aż 15 segmentów, składa się dziś niemal 200 najemców. Tenant-mix Północnej wypełniają tak znane marki jak m.in.: H&M, Reserved, Sinsay, Mango, Guess, Kappahl, TK Maxx, HalfPrice, Tatuum, New Yorker, Vistula, CCC, Deichmann, MODIVO x eobuwie.pl, 4F, Puma, New Balance, Intersport, Martes Sport, Wittchen, Tous, W.KRUK, Apart, Yes, Douglas, Rossmann, Sephora, Inglot, Empik, RTV Euro AGD, iSpot, Media Expert, Sony Center, Duka, home&you i Homla. Operatorem spożywczym galerii jest natomiast Carrefour. W centrum mieści się także fitness klub Zdrofit, 11-salowe kino Cinema City, a także 22 lokale gastronomiczne, które można znaleźć przy komfortowej strefie food court, w strefach relaksu na dachu, ale także przy alejach handlowych.  Galeria Północna to centrum handlowe w stolicy posiadające największy  ogród na dachu, w którym można znaleźć m.in. unikalną w skali światowej tężnię solankową, ogromne murale, w tym 3D i place zabaw dla dzieci. W obiekcie można podziwiać także światowej klasy sztukę -  w centralnym punkcie galerii wznosi się najwyższa w Polsce, 22-metrowa rzeźba ze stali nierdzewnej „Wir” autorstwa Oskara Zięty. To także pierwszy obiekt w Warszawie zaprojektowany z tak dużą troską o środowisko, co potwierdza certyfikat LEED (Leadership in Energy & Environmental Design).

O GTC

Grupa GTC jest wiodącym inwestorem i deweloperem działającym na rynku nieruchomości, koncentrującym się na Polsce i stolicach krajów Europy Środkowo-Wschodniej. W ciągu prawie 30 lat działalności, GTC wybudował w Europie Środkowo-Wschodniej 78 nowoczesnych obiektów biurowych i handlowych o wysokim standardzie, o łącznej powierzchni 1,4 mln m kw. Obecnie GTC aktywnie zarządza portfelem nieruchomości komercyjnych, na który składa się 43 budynków komercyjnych oferujących ok. 754 tys. m kw. powierzchni biurowej i handlowej do wynajęcia w Polsce, Węgrzech, Bukareszcie, Belgradzie, Zagrzebiu i Sofii. Ponadto Grupa realizuje 440 tys. m kw. powierzchni komercyjnej w stolicach Europy Środkowo Wschodniej, z których ponad 33 tys. m kw. są w trakcie budowy. Akcje GTC S.A. notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz na Giełdzie Papierów Wartościowych w Johannesburgu.