Komunikaty prasowe

W Północnej straszą literackie potwory! Nietypowa wystawa monstrów

  • Drakula z Transylwanii, potwór z Loch Ness, praski Golem, w sumie aż 10 potworów, monstrów i innych straszydeł można oglądać w Galerii Północnej.
  • Do 27 listopada trwa tam wystawa, na której zgromadzono interaktywne figury postaci znanych m.in. z ludowych podań, legend, bajek i światowej literatury grozy.
  • Ekspozycja po raz pierwszy pokazywana jest w Warszawie.

Budzące strach postaci, które przyprawiają o dreszczyk, można teraz z bliska i na żywo zobaczyć w Galerii Północnej. Stanęła tam właśnie wystawa figur stworów i monstrów, które są doskonale znane fanom literatury grozy. Największa ma niemal 4 metry wysokości!

Na ekspozycji można zobaczyć m.in. Draculę, czyli kultową postać z gotyckiej powieści Brama Stockera, Golema znanego z czeskich i żydowskich legend, ale też z twórczości Gustava Meyrinka czy potwora powołanego do życia przez dra. Frankensteina, spopularyzowanego przez angielską pisarkę Mary Shelley.

Wśród prezentowanych figur nie brakuje też budzących strach bohaterów opowieści ludowych i legend z Polski, Wysp Brytyjskich i Niemiec, a także czarnych charakterów znanych z baśni. Pojawia się więc: Rycerz bez głowy, Goblin, potwór z Loch Ness, czyli Nessie, Smok wawelski i Baran, a także Wilk z opowieści o Czerwonym Kapturku braci Grimm. 

– To postaci, które od pokoleń rozbudzają wyobraźnię. Znamy je od dziecka z opowiadań, kojarzymy także z popkultury – filmów, seriali, komiksów czy bajek. Teraz pojawia się okazja do tego, aby stanąć z nimi oko w oko. Co więcej, odwiedzając wystawę można lepiej poznać ich świat. Prawie wszystkie figury pokazywane na ekspozycji są interaktywne – mówi Barbara Andrzejewska, marketing manager Galerii Północnej.

I tak, przyglądając się Drakuli można przy okazji zagrać w grę, w której zbiera się wampirze artefakty, pomagające w pokonaniu labiryntu. Z kolei zaglądając do laboratorium doktora Frankensteina można przy pomocy specjalnego mechanizmu napełnić serce potwora i go ożywić. Co odważniejsi ożywić będą mogli też Golema, wyliczają organizatorzy.

Ponadto, odwiedzający wystawę mają możliwość: wcielenia się w Rycerza bez głowy, zobaczenia podwodnego świata Nessie, przygotowania trucizny dla Smoka Wawelskiego, rozdrażnienia Goblina, a także zajrzenia do brzucha złego Wilka, który pożarł babcię Kapturka. To ostatnie możliwe jest dzięki „ekranowi RTG”.

Całość ekspozycji dopełniają także inne interaktywne eksponaty, nawiązujące do świata grozy, w tym Wieża Duchów, za sprawą której można poznać zjawy straszące w różnych częściach Europy.

– Całą przygotowana przez nas wystawa ma inspirować do odkrywania tych kultowych postaci, które pochodzą z różnych epok i zakątków Europy, ale także bawić. Odnajdą się na niej zarówno dzieci, dla których spotkanie z potworami i interaktywne atrakcje będą czystą frajdą, jak również dorośli, którzy na chwilę przeniosą się do świata wyobraźni ze swojego dzieciństwa – zachęca przedstawicielka Północnej.

Wszystkie eksponaty składające się na wystawę można zobaczyć w różnych punktach na parterze galerii aż do 27 listopada. Ekspozycja dostępna jest w godzinach otwarcia centrum. Wstęp bezpłatny.

Udostępnij

Kontakt
dla prasy

Tomasz Pietrzak

Head of Retail & Property PR Projects
Guarana Public Relations

509 106 256 gp@guaranapr.pl Background

O Galerii Północnej

Galeria Północna to nowoczesna, rodzinna galeria handlowa w północnej części Warszawy, pierwsza czwartej generacji w tej części miasta. Mający 64,8 tys. m kw. obiekt stworzony został z myślą o osobach uwielbiających zakupy, ale także aktywną formę spędzania czasu wolnego. Na ofertę galerii, obejmującą aż 15 segmentów, składa się dziś niemal 200 najemców. Tenant-mix Północnej wypełniają tak znane marki jak m.in.: H&M, Reserved, Sinsay, Mango, Guess, Kappahl, TK Maxx, HalfPrice, Tatuum, New Yorker, Vistula, CCC, Deichmann, MODIVO x eobuwie.pl, 4F, Puma, New Balance, Intersport, Martes Sport, Wittchen, Tous, W.KRUK, Apart, Yes, Douglas, Rossmann, Sephora, Inglot, Empik, RTV Euro AGD, iSpot, Media Expert, Sony Center, Duka, home&you i Homla. Operatorem spożywczym galerii jest natomiast Carrefour. W centrum mieści się także fitness klub Zdrofit, 11-salowe kino Cinema City, a także 22 lokale gastronomiczne, które można znaleźć przy komfortowej strefie food court, w strefach relaksu na dachu, ale także przy alejach handlowych.  Galeria Północna to centrum handlowe w stolicy posiadające największy  ogród na dachu, w którym można znaleźć m.in. unikalną w skali światowej tężnię solankową, ogromne murale, w tym 3D i place zabaw dla dzieci. W obiekcie można podziwiać także światowej klasy sztukę -  w centralnym punkcie galerii wznosi się najwyższa w Polsce, 22-metrowa rzeźba ze stali nierdzewnej „Wir” autorstwa Oskara Zięty. To także pierwszy obiekt w Warszawie zaprojektowany z tak dużą troską o środowisko, co potwierdza certyfikat LEED (Leadership in Energy & Environmental Design).

O GTC

Grupa GTC jest wiodącym inwestorem i deweloperem działającym na rynku nieruchomości, koncentrującym się na Polsce i stolicach krajów Europy Środkowo-Wschodniej. W ciągu prawie 30 lat działalności, GTC wybudował w Europie Środkowo-Wschodniej 78 nowoczesnych obiektów biurowych i handlowych o wysokim standardzie, o łącznej powierzchni 1,4 mln m kw. Obecnie GTC aktywnie zarządza portfelem nieruchomości komercyjnych, na który składa się 43 budynków komercyjnych oferujących ok. 754 tys. m kw. powierzchni biurowej i handlowej do wynajęcia w Polsce, Węgrzech, Bukareszcie, Belgradzie, Zagrzebiu i Sofii. Ponadto Grupa realizuje 440 tys. m kw. powierzchni komercyjnej w stolicach Europy Środkowo Wschodniej, z których ponad 33 tys. m kw. są w trakcie budowy. Akcje GTC S.A. notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz na Giełdzie Papierów Wartościowych w Johannesburgu.