Komunikaty prasowe

W Północnej wymienisz surowce na młode drzewka

Galeria Północna postanowiła przypomnieć warszawiakom o… wadze recyclingu. Już 25 marca będzie można tam wymienić surowce wtórne na sadzonki drzew, które przygotowały Lasy Państwowe.

Statystyczny Polak co roku generuje ponad 358 kg śmieci. Tymczasem znaczna część z nich mogłaby trafić na recycling. Niestety ten wciąż kuleje, a jego wskaźnik od lat jest niemal na tym samym poziomie. W 2021 roku zaledwie 26,9% zebranych odpadów komunalnych poddano odzyskowi – podaje GUS.

O tym, że warto i należy każdego dnia selekcjonować odpady przypominają regularnie różne kampanie edukacyjne i proekologiczne, które popularyzują recycling, a także wyjaśniają jego zasady. Ogólnopolska akcja „Drzewko za surowce wtórne”, która 25 marca zawita do Galerii Północnej, jest jedną z nich.

Osoby, które już w najbliższą sobotę przyniosą do centrum handlowego surowce wtórne będą mogły je wymienić na sadzonkę różnych gatunków drzew. Aby ją otrzymać, trzeba będzie zebrać minimum 10 plastikowych butelek lub minimum 20 plastikowych nakrętek albo minimum 1 kg makulatury.

– Tą akcją przypominamy mieszkańcom Warszawy i okolic jak niezwykle prosty jest recycling, a także jak ważny jest dla naszej planety, a w skali mikro – dla lokalnej społeczności. W akcji wskazujemy surowce wtórne, które każdy bez problemu może rozpoznać i oddzielić od codziennych odpadów – mówi Barbara Andrzejewska, marketing manager Galerii Północnej.

– Cała akcja jest więc praktyczną lekcją ekologii, która popularyzuje odzysk i wzmacnia postawy proekologiczne. Dodatkowo, biorąc w niej udział można przyczynić się do rozwoju drzewostanu w Polsce. Każdy, kto przyniesie plastikowe butelki lub makulaturę, wróci z drzewkiem do posadzenia np. w ogródku lub przed domem – dodaje.

Do rozdania w Północnej jest 2000 takich sadzonek przygotowanych przez Lasy Państwowe. Wśród nich będzie można znaleźć m.in. świerki, klony, brzozy czy jarzębiny.  Młode drzewka czekać będą w specjalnym punkcie zbiórkowym, który stanie przed galerią od strony ulicy Trakt Nadwiślański.

– Udział w akcji nie wymaga jakiegoś szczególnego przygotowania. Wystarczy tylko uważniej przyjrzeć się odpadom w domu i oddzielić od nich rzeczy, które nadają się do recyclingu, a następnie przynieść je do naszego punktu i tym samym przysłużyć się środowisku – mówi Barbara Andrzejewska.

Akcja „Drzewko za surowce wtórne” odbywać będzie się w godzinach od 12.00 do 18.00. Oprócz zbiórki towarzyszyć jej będą także eko-zabawy dla dzieci, a także gry i konkursy, w których będzie można więcej dowiedzieć się, dlaczego warto dbać o przyrodę każdego dnia.

Udostępnij

Kontakt
dla prasy

Tomasz Pietrzak

Head of Retail & Property PR Projects
Guarana Public Relations

509 106 256 gp@guaranapr.pl Background

O Galerii Północnej

Galeria Północna to nowoczesna, rodzinna galeria handlowa w północnej części Warszawy, pierwsza czwartej generacji w tej części miasta. Mający 64,8 tys. m kw. obiekt stworzony został z myślą o osobach uwielbiających zakupy, ale także aktywną formę spędzania czasu wolnego. Na ofertę galerii, obejmującą aż 15 segmentów, składa się dziś niemal 200 najemców. Tenant-mix Północnej wypełniają tak znane marki jak m.in.: H&M, Reserved, Sinsay, Mango, Guess, Kappahl, TK Maxx, HalfPrice, Tatuum, New Yorker, Vistula, CCC, Deichmann, MODIVO x eobuwie.pl, 4F, Puma, New Balance, Intersport, Martes Sport, Wittchen, Tous, W.KRUK, Apart, Yes, Douglas, Rossmann, Sephora, Inglot, Empik, RTV Euro AGD, iSpot, Media Expert, Sony Center, Duka, home&you i Homla. Operatorem spożywczym galerii jest natomiast Carrefour. W centrum mieści się także fitness klub Zdrofit, 11-salowe kino Cinema City, a także 22 lokale gastronomiczne, które można znaleźć przy komfortowej strefie food court, w strefach relaksu na dachu, ale także przy alejach handlowych.  Galeria Północna to centrum handlowe w stolicy posiadające największy  ogród na dachu, w którym można znaleźć m.in. unikalną w skali światowej tężnię solankową, ogromne murale, w tym 3D i place zabaw dla dzieci. W obiekcie można podziwiać także światowej klasy sztukę -  w centralnym punkcie galerii wznosi się najwyższa w Polsce, 22-metrowa rzeźba ze stali nierdzewnej „Wir” autorstwa Oskara Zięty. To także pierwszy obiekt w Warszawie zaprojektowany z tak dużą troską o środowisko, co potwierdza certyfikat LEED (Leadership in Energy & Environmental Design).

O GTC

Grupa GTC jest wiodącym inwestorem i deweloperem działającym na rynku nieruchomości, koncentrującym się na Polsce i stolicach krajów Europy Środkowo-Wschodniej. W ciągu prawie 30 lat działalności, GTC wybudował w Europie Środkowo-Wschodniej 78 nowoczesnych obiektów biurowych i handlowych o wysokim standardzie, o łącznej powierzchni 1,4 mln m kw. Obecnie GTC aktywnie zarządza portfelem nieruchomości komercyjnych, na który składa się 43 budynków komercyjnych oferujących ok. 754 tys. m kw. powierzchni biurowej i handlowej do wynajęcia w Polsce, Węgrzech, Bukareszcie, Belgradzie, Zagrzebiu i Sofii. Ponadto Grupa realizuje 440 tys. m kw. powierzchni komercyjnej w stolicach Europy Środkowo Wschodniej, z których ponad 33 tys. m kw. są w trakcie budowy. Akcje GTC S.A. notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz na Giełdzie Papierów Wartościowych w Johannesburgu.