Wydarzenia

Garażówka

Co? Garażówka w Galerii Północnej

Kiedy? 21 Lipca, 12:00 - 16:00

Gdzie? Pasaż na parterze

Dla kogo? Dla każdego, kto chce coś kupić, ale i sprzedać (obowiązują zapisy)

Garażówka w Północnej ma już swoją długą tradycję i każda jej kolejna edycja cieszy się niesłabnącą popularnością. Ale skąd w ogóle wzięło się pojęcie „garażówka”? Żeby się dowiedzieć, trzeba wybrać się (można w wyobraźni) za ocean, do Stanów Zjednoczonych.

Początkowo wyprzedaże były organizowane w stoczniach – po obniżonej cenie sprzedawano nieodebrany towar, który przypłynął statkami – a później pomysł podchwycili mieszkańcy przedmieść. Mieli spore ogródki przed domami (stąd też inna nazwa Yard Sale), które nie były grodzone, więc ustawiali przedmioty przez domem i każdy chętny mógł się z nimi zapoznać. Sprzedawano wszystko! Od książek, drobnego sprzętu AGD przez rodzinne pamiątki, mniej lub bardziej cenne przedmioty aż po prawdziwe cudeńka. Czasami trafiały się perełki. W 2012 roku nabywca zapłacił 5 dolarów za szkic, który później okazał się dziełem Andy’ego Warhola wartym… 2 000 000 dolarów!

Czy uda Ci się znaleźć świetną okazję na Garażówce w Północnej? Na pewno!

Wstęp na Północną Garażówkę jest bezpłatny. Osoby chcące wystawić swoje przedmioty obowiązują zapisy.  

Gdy jesteś sprzedawcą

Można wystawić praktycznie wszystko: książki, zabawki, ubrania, gry, ceramikę, domowe dekoracje, dzieła sztuki, antyki, drobny sprzęt AGD i RTV, co Ci tylko przyjdzie do głowy. Ale uwaga: wyjątkiem są przedmioty niebezpieczne i takie, na których sprzedaż należy mieć pozwolenie. Możesz sprzedawać również własne wyroby rękodzielnicze.

Przeczytaj zasady na profilu Garażówki TUTAJ>>

Poznaj praktyczne wskazówki:

· Aby zgłosić się na Północną Garażówkę, prześlij zgłoszenie na adres: galeriapolnocna@wyprzedazgarazowa.org

·         Zgłoszenia przyjmowane są najwcześniej trzy tygodnie przed terminem Północnej Garażówki i najpóźniej cztery dni przed jej startem.

·         Opisz, co planujesz sprzedawać. Im więcej szczegółów, tym lepiej.

·         Pamiętaj, by kreatywnie umotywować swoje zgłoszenie. To bardzo ważne!

·         Koniecznie zapoznaj się z Regulaminem akcji, obowiązującym każdego sprzedawcę (poniżej).

Każdorazowo na Północną Garażówkę zgłasza się kilkaset osób. Decyzja o zakwalifikowaniu się jako sprzedawca podejmowana jest na podstawie:

·         dokładnego opisu produktów, które chcesz sprzedawać – dbamy o różnorodność;

·         treści maila ze zgłoszeniem.

Stawiamy na kreatywność, humor i wzajemny szacunek. Przekonaj nas, że to właśnie Ty powinieneś/powinnaś pojawić się na naszym wydarzeniu.

Zawodowo zajmujesz się handlem? Masz zarejestrowaną działalność gospodarczą opartą na produkcji i sprzedaży, a chcesz wziąć udział w Północnej Garażówce? Napisz na adres: najem@galeriapolnocna.pl

Gdy jesteś kupującym

Garażówka jest otwarta dla każdego. Możesz przyjść i zobaczyć, co ciekawego prezentują sprzedawcy, albo od razu z zamiarem zakupu czegoś konkretnego. To świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu i może nawet odkrycia nowego hobby. Sprzedawców dobieramy tak, by oferowane przedmioty były jak najbardziej urozmaicone i przypadły do gustu nie tylko wytrawnym łowcom okazji.

Północna Garażówka odbywa się w niedzielę niehandlową, co oznacza, że do dyspozycji klientów są wybrane punkty gastronomiczne. Obiad, kawa i deser? Nas nie trzeba przekonywać!

Listę czynnych miejsc znajdziesz TUTAJ>>

Zapisz się do newslettera

Dowiedz się o najważniejszych wydarzeniach, najnowszych promocjach i akcjach specjalnych

Zobacz także