Wydarzenia

Zakupowa Noc Muzeów w Galerii Północnej

Niezwykłe połączenie sztuki, rozrywki i zakupów! 11 marca zaprosimy Was na wyjątkową Noc Muzeów towarzyszącą Nocy Zakupów. Nie będzie to zwiedzanie cichych sal a wciągająca zabawa dla całej rodziny!

Noc Muzeów nie obędzie się bez… muzeów właśnie. W sobotę Północną odwiedzą przedstawiciele warszawskich instytucji związanych z kulturą. Na naszym pasażu zaprezentują się m.in.:

  • Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek,
  • Stacja Muzeum,
  • Muzeum Życia w PRL,
  • Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie,
  • Muzeum Niepodległości,
  • Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego.

Będziecie mogli zobaczyć ciekawe prezentacje, eksponaty i zanurzyć się w historii.

Miłośnicy sportu (i nie tylko) obejrzą z bliska motocykl mistrza świata Bartosza Zmarzlika a nawet jego kombinezon startowy.

Z kolei fani historii odbędą sentymentalną podróż do czasów PRL-u, a to za sprawą pokoju dopracowanego w najdrobniejszym detalu, w którym czas jakby się zatrzymał.

Noc Zakupów w Północnej

Promocje, okazje i zakupowe łowy. Dziesięć dni przed pierwszym dniem kalendarzowej wiosny coraz śmielej rozglądamy się za lżejszymi ubraniami, by swobodnie cieszyć się słońcem na świeżym powietrzu. Na wiosenne zakupy Północna wraz z najlepszymi brandami modowymi przygotowała dziesiątki promocji, dzięki którym skompletujecie swój wymarzony outfit na nowy sezon.

Listę promocji znajdziecie TUTAJ>>

Noc pełna wrażeń

Noc Muzeów w Północnej to nie tylko okazja, by zrobić niezłe zakupy w promocyjnych cenach, ale i zdobyć świetne nagrody. Czekają na Was tablety graficzne, dzięki którym rozwiniecie swoje umiejętności artystyczne. Jak je wygrać? O 22:00 bądźcie pod naszą sceną, z której ogłaszać będziemy proste, a czasem zaskakujące konkursy. Nagroda do zdobycia nawet co 5 minut!

Podczas Nocy Muzeów nie zabraknie rozrywek i dla najmłodszych, bo na naszej scenie o 12:30 i 16:00 pokażemy spektakle dla dzieci (zobacz opis spektakli w galerii poniżej).
 

Każdy artysta musi od czegoś zacząć – mały czy duży – dla wszystkich przygotowaliśmy giga-kolorowankę z tyłu naszej sceny. Wystarczy wziąć flamaster w dłoń i ożywić obraz kolorem.

W godzinach 13:00-16:00 wspólnie z Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek zaprosimy dzieciaki na warsztaty. W trakcie wspólnej zabawy dzieci będą rozwijały umiejętności manualne, ale i poznają ciekawostki o konstrukcji i historii wyjątkowych przedmiotów z zasobów Muzeum. Wspólnie z instruktorami wykonają mini-komódki z pudełek od zapałek, papierków i koralików.

Mało tego! O dobrą atmosferę Nocy Muzeów zadbają muzycy zespołu Dobry Kwartet, na którego koncert zaprosimy o 19:00. Niedługo potem, bo o 21:00 na scenie pojawi się gitarzystka klasyczna Witkoria Szubelak, by podgrzać emocje tego wyjątkowego wieczoru.

Na odwiedzających nas w tym dniu czeka też Warhol Gif Box. To nietypowa fotobudka, która zrobi Wam zdjęcie w stylu pop-art, a następnie GIF-y wyśle na maila i wydrukuje na pamiątkę.

W tym dniu zapraszamy również na Wystawę Najdroższych Obrazów Świata. Wstęp bezpłatny!

O wystawie przeczytacie TUTAJ>>

Malowanie na żywo

Spotkaj sztukę i daj sztuce spotkać Ciebie. W dniu Nocy Muzeów na naszej scenie pojawi się artysta Krzysztof Jarocki, który na żywo będzie malował swoje dzieła, a pozostałe, już ukończone, zobaczycie na sztalugach. Motywem jego prac są konie w biegu. Oprócz tego zobaczymy inne dzieła rodziny Jarockich, czyli unikalne rzeźby.

Upominek za zakupy

Robicie zakupy? Zachowajcie paragon! Na łowców okazji czekają nietuzinkowe niespodzianki – wejściówki do muzeum lub do kina! Zasady są proste: 11 marca zrób zakupy za co najmniej 200 zł na 2 paragonach i zgłoś się w tym samym dniu między 19:00 a 23:00 do Punktu Obsługi Promocji, by odebrać bilety.

Regulamin akcji dostępny w Punkcie Obsługi Promocji.

Noc Muzeów podczas Nocy Zakupów w Północnej już w sobotę, 11 marca od 12:00 do 23:00.

Zapraszamy!

Zapisz się do newslettera

Dowiedz się o najważniejszych wydarzeniach, najnowszych promocjach i akcjach specjalnych

Zobacz także